Press room

Informacje prasowe

26 stycznia 2010, 09:13

Brytyjscy konsumenci doceniają Amikę

Produkty marki Amica zostały nominowane do głównej nagrody prestiżowego konkursu: Produkt roku 2010, organizowanego przez brytyjski magazyn Get Connected, w którym od lat pisze się o rynku AGD na wyspach.

Zespół jurorów zdecydował, że do finału turnieju przeszły: wielofunkcyjny piekarnik do zabudowy z linii Classic, płyta indukcyjna Plug & Play oraz lodówki linii Elegance. Wybierając zwycięzców w ostatnim etapie konkursu czytelnicy magazynu mają możliwość wyboru tylko niektórych lub wszystkich finalistów poprzez głosowanie oraz krótki, zawierający maksymalnie 100 słów opis preferowanego produktu. Pełna lista nominowanych finalistów zostanie opublikowana w lutowym wydaniu Get Connected. Laureaci zaś w jego marcowej edycji.

Każdy z wymienionych powyżej produktów Amiki charakteryzuje się wyjątkowo ciekawym designem i wysoko zaawansowaną technologią. Nominowana w kategorii: Kuchnie, płyta indukcyjna zasilana z gniazdka 220 V to nowość także na brytyjskim rynku.  Technika gotowania indukcyjnego była dotychczas zarezerwowana wyłącznie dla konsumentów, którzy mają możliwość podłączenia płyty do instalacji wysokiego napięcia. Dzięki produktowi Amiki sytuacja zmieniła się radykalnie. Nowa technologia daje możliwość korzystania z płyty podłączonej do takiego samego gniazdka, co czajnik czy żelazko. O niezwykłej efektywności technologii Plug & Play świadczy chociażby fakt, że zagotowanie dwóch litrów wody trwa tu trzy razy krócej niż na tradycyjnej płycie gazowej. Bardzo ważna jest również instalacja urządzenia. Jest ona niezwykle prosta. Nie ma potrzeby wzywania fachowca z odpowiednimi uprawnieniami, który je podłączy. W przypadku płyty Plug & Play, wystarczy po prostu wpiąć ją do gniazdka jak czajnik, żelazko czy odkurzacz.

Ciekawie prezentują się też finalistki w kategorii Sprzęt chłodniczy: lodówki Elegance. Wyposażono je w wiele praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest system głębokich drzwi, pozwalający na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i pełną swobodę aranżacji balkoników, zaprojektowanych w taki sposób, aby każdy produkt bez wzglądu na swój rozmiar, znalazł dla siebie miejsce. Elegance ma więc duże, średnie i małe balkoniki, przy czym te ostatnie są idealnym miejscem na kosmetyki i lekarstwa. Ciekawym rozwiązaniem jest też składany wieszak na butelki, który umożliwia chłodzenie napojów w pozycji poziomej oraz specjalny balkonik na pizzę z zamrażarce. Ponadto zamrażarkę wyposażono w tacę szybkiego mrożenia, pozwalającą na szybkie zamrożenie drobnych produktów, takich jak: owoce, warzywa czy lód. Sprzęt z linii Elegance jest jednak nie tylko funkcjonalny, ale także energooszczędny. Lodówki pracują bowiem w klasie energetycznej A+, spełniając tym samym najwyższe wymagania europejskich norm. Jest to tym bardziej istotne, że chłodziarki i zamrażarki, to jedyne urządzenia w domu, które pracują nieprzerwanie, 365 dni w roku. Im więc niższe zużycie energii, tym niższe rachunki za prąd.

 

Poleć komunikat prasowy