Press room

Informacje prasowe

01 kwietnia 2010, 08:21

Amica doceniona przez Brytyjczyków

Marka Amica została uhonorowana nagrodą w kategorii: Kuchnie, prestiżowego konkursu: Produkt roku 2010, organizowanego przez brytyjski magazyn Get Connected, w którym od lat pisze się o rynku AGD na wyspach. Nagrodzony produkt to piekarnik do zabudowy z linii Scandium posiadający m.in. w nowoczesny system czyszczący Aqualytic.

W tegorocznym, piątym już z rzędu głosowaniu The Get Connected Products of the Year Awards 2010 wzięło udział najwięcej czytelników w stosunku do lat poprzednich. Tym większa więc satysfakcja, że wśród wybranych przez nich produktów znalazł się sprzęt z Wronek.

Etap głosowania poprzedziły nominacje do finału, do którego produkty wybrał zespół 12 przedstawicieli brytyjskiego rynku AGD, ekspertów i dziennikarzy. Duże znaczenie dla jurorów miały: solidna budowa, ciekawe wzornictwo, jakość i funkcjonalność sprzętu a więc cechy, które niewątpliwe posiada nagrodzony w konkursie piekarnik Amiki.       

Zastosowany w nim system Aqualytic sprawia, że czyszczenie komory staje się niezwykle łatwe i szybkie dzięki gładkiej strukturze emalii AquaRealEase®. Wystarczy wlać na dno piekarnika 0,5 l wody, ustawić temperaturę na 90C i 30 minut lub wlać wodę i włączyć funkcję Clean na wyświetlaczu. Para wodna wniknie między zanieczyszczenia a ścianę piekarnika, w wyniku czego zalegające zanieczyszczenia staną się łatwe do usunięcia. Ważnym elementem nagrodzonego sprzętu jest też funkcja Eco, który reguluje zużycie energii w całym procesie gotowania z wykorzystaniem pozostałego ciepła wewnątrz piekarnika. Ponadto wszystkie piekarniki serii Scandium posiadają - gwarantującą niższe rachunki za energię - elektryczną klasę A.

- Piekarniki serii Scandium to nasza duma. Szczególnie ten, który zdobył nagrodę. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wzrostu popularności naszych produktów w Wielkiej Brytanii i uznania ze strony tutejszych konsumentów. Uhonorowany w konkursie piekarnik to przykład wysokiego stopnia rozwoju technologicznego, wzornictwa i jakości a także atrakcyjnej ceny, co czyni go bardzo konkurencyjnym na naszym wymagającym rynku. Stąd też jak myślę, nagroda - mówi Simon Freear, Manager Sprzedaży Amiki w Wielkiej Brytanii.

Rzeczywiście. Sprzęt jest z najwyższej półki. Połączenie interesującego wzornictwa, solidnych materiałów i co istotne zaawansowanych rozwiązań docenili teraz brytyjscy użytkownicy przywiązujący ogromną wagę do niezawodności użytkowanych produktów. Ponadto nagroda magazynu Get Connected to znak, iż konsumenci na wyspach w pełni przekonali się do produktów Amiki obecnych przecież w Wielkiej Brytanii już od kilku lat. 

 

Poleć komunikat prasowy