Press room

Informacje prasowe

07 maja 2010, 08:25

Pali mniej! Oszczędność i ekologia

OptiGas to wyjątkowy, innowacyjny system spalania gazu wprowadzony na rynek przez Amikę. Istotą zastosowania systemu OptiGas jest takie dobranie mocy palników, aby wielkość korony płomienia dostosować do wielkości garnków wchodzących w skład typowych zestawów handlowych. Dzięki temu jest to system nie tylko oszczędny, ale daje również możliwość zadbania o środowisko naturalne. Dlatego właśnie oszczędność i ekologia są jego znakami rozpoznawczymi.

Innowacyjny system spalania gazu OptiGas opracowany przez Amicę jest wyjątkowym rozwiązaniem, które od początku kwietnia jest dostępne w kuchniach gazowych. Podobnie jak w przypadku wcześniej wprowadzonych rozwiązań technicznych, tak i teraz mamy do czynienia z systemem, który jest zupełna nowością na rynku i wytycza w tym zakresie nowy standard. Dzięki niemu znacząco zmniejsza się zużycie gazu i co za tym idzie obniża rachunki.

Istotą systemu OptiGas jest dostosowanie wielkości płomienia palnika do wielkości garnków wchodzących w skład typowych zestawów. Nowy system optymalizuje zużycie gazu podczas gotowania, dlatego płomień palnika dokładnie ogrzewa dno garnka, nie rozpraszając się na boki. Efekt jest taki, że wzrasta sprawność cieplna, a zużycie gazu jest zmniejsza się nawet o 12%! Tym samym kuchnie z systemem OptiGas są zarazem produktami ekonomicznymi i ekologicznymi.

- Poprzez wprowadzenie kontroli przepływu gazu, zwiększyliśmy efektywność ogrzewania garnków umieszczonych na palnikach. Zoptymalizowany płomień palnika zwiększa oszczędność gazu a gotowanie jest bardziej ekonomiczne i co za tym idzie ekologiczne. To podstawowe i kluczowe korzyści, które daje użytkownikom OptiGas. To także doskonała alternatywa dla tych, którzy nie lubią i nie chcą gotować na płytach elektrycznych - mówi Radosław Czarnecki, Product Manager zajmujący się sprzętem grzejnym w Amice.

Rzeczywiście. Wszyscy kupujący dzisiaj nowy sprzęt poszukują nowoczesności, rozwiązań, które sprawdzą się nie tylko dzisiaj, ale także w przyszłości. Nie chcemy przy tym wcale zmieniać przyzwyczajeń, które sprawiają, że cenimy gotowanie na „prawdziwym" ogniu, mając przy tym świadomość oszczędności. Teraz prócz korzyści związanych z klasyczną metodą gotowania możemy także gotować ma sprzęcie w pełni ekologicznym. OptiGas gwarantuje przecież prócz optymalnego zużycia gazu mniejszą emisję zanieczyszczeń do środowiska. Kuchnie gazowe Amica po prostu palą mniej. Tak więc dzięki systemowi OptiGas na rynku pojawił się nowy standard, dzięki któremu możemy połaczyć tradycyjne gotowanie z najowszymi, ekologicznymi rozwiązaniami  

Kuchnie Amiki wyposażone w system OptiGas są dostępne od kwietnia 2010.

 

Poleć komunikat prasowy