Press room

Informacje prasowe

08 grudnia 2017, 17:35

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46 metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain Designer 2017, przyznawaną za najlepsze rozwiązania w łańcuchu dostaw. Statuetkę za innowacyjny projekt w imieniu Amica odebrał Paweł Pszczółkowski podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji organizowanej przez Wydawnictwo Eurologistics.

7 grudnia już po raz szesnasty przyznano nagrody dla firm, które w mijającym roku mogły pochwalić się znaczącymi sukcesami w dziedzinie logistyki. W kategorii Supply Chain Designer organizatorzy docenili otwarty we wrześniu magazyn wysokiego składowania wybudowany przez Amica – najwyższy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najwyższych w Europie. Mierzący 46 metrów, w pełni zautomatyzowany magazyn jest główną częścią ogłoszonej przez Amica w 2015 roku wieloletniej strategii HIT 2023 polegającej na rozbudowie centrum logistycznego Grupy Amica, mającej na celu zwiększenie produkcji i zatrudnienia. Inwestycja umożliwi jeszcze sprawniejszą obsługę klientów.

– Magazyn wysokiego składowania jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania. W pełni zautomatyzowany system sterowania umożliwia nam układanie nawet do 1,6 tys. artykułów na godzinę. Zaawansowana technologia, którą zastosowaliśmy w magazynie, pozwoli nam jeszcze szybciej i sprawniej pakować oraz dostarczać produkty do odbiorców w Polsce, jak i na ponad 55 rynkach zagranicznych. Nagroda Supply Chain Designer pozwala nam myśleć, że Amica wyznacza trendy w dziedzinie logistyki w Polsce – mówi Paweł Pszczółkowski, dyrektor ds. logistyki w Amica Group.

Supply Chain Designer to organizowany przez Wydawnictwo Eurologistics program wyróżniający innowacyjne projekty, które wspomagają i usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw. Proces oceny projektów przebiega dwuetapowo. W pierwszym, zespół dziennikarzy pracujących oraz współpracujących z Wydawnictwem Eurologistics tworzy wstępną listę nominowanych do nagrody. Następnie projekty zostają poddane pod głosowanie zaproszonych managerów z branży logistycznej.

Nagroda przyznana na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji to kolejne wyróżnienie dla magazynu Amica. W październiku br, Centrum Inteligentnego Rozwoju przyznało firmie Amica S.A. Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2017. 

 

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy