Press room

Informacje prasowe

19 stycznia 2018, 11:21

Najlepszy prezent dla dziadków… i wnuków

Kawałek jabłuszka? A może marchewka? Dziadkowie wiedzą, że ich wnuki powinny jeść dużo owoców i warzyw. Nowocześni seniorzy umieją też ich do tego zachęcić! Zamiast tradycyjnego jabłka pokrojonego w plasterki serwują maluchom pyszny i pełen witamin koktajl! Dzień Babci i Dziadka to idealna okazja, by podarować im sprzęt, który pomoże w przyrządzaniu smacznych, owocowych napojów – taki jak blender kielichowy Amica.

W erze kolorowych produktów w atrakcyjnych opakowaniach, które widać w telewizji czy na sklepowych półkach, nie jest łatwo zachęcić dzieci do naturalnych, owocowych i warzywnych przysmaków. Dziadkowie jednak nigdy się nie poddają. Mała zmiana formuły może pomóc w przekonaniu wnuków, że zdrowe jedzenie jest nie tylko pożywne, ale przede wszystkim – pyszne.

Wspólne blendowanie

Zacznijmy od podziału zadań: wnuczki wybierają składniki, a dziadek doradza i blenduje całość. Najmłodsi chętnie poznają nowe smaki, jeśli tylko mają okazję ich próbować w formie zabawy. Najlepiej, by dzieci towarzyszyły dziadkom od samego początku – począwszy od wyprawy do sklepu po składniki, poprzez ich mycie, aż do nalewania koktajli do szklanek. Dzięki temu poczują się częścią całego procesu i na pewno chętniej spróbują wspólnie przygotowanego napoju. Banan, marchewka, gruszka i seler w jednej szklance? Czemu nie! Blender kielichowy Amica BTK 5011 IN posiada wygodną regulację, która pozwala na swobodne przyspieszenie i zwalnianie obrotów w zależności od potrzeb.

Kolorowe przysmaki

Dzieci jedzą oczami, dlatego powinniśmy dbać o to, by posiłki były atrakcyjne i zachęcały do jedzenia. Również blendując warzywa i owoce pamiętajmy o aspekcie wizualnym. Dzieci z przyjemnością zobaczą jak produkty zamieniają się w soczyście zielony czy żółty napój! Blender BTK 5011 IN poradzi sobie zarówno z burakiem, który nada piękny, czerwony kolor, jak i ze szpinakiem czy jarmużem, odpowiedzialnymi za najciekawsze odcienie zieleni. Przygotowane razem z dziadkami kolorowe koktajle czy smoothies mogą stać się jednymi
z najmilszych rodzinnych wspomnień.

Wspólne gotowanie, odkrywanie nowych smaków oraz komponowanie kolorowych i wesołych posiłków pomoże sprawić, że dzieci zaczną kojarzyć zdrowe jedzenie z dobrą zabawą i chętniej sięgną po owocowy koktajl niż pełen cukru batonik.

 

Przepis na pyszny, kolorowy koktajl:

300 g świeżych lub mrożonych malin

2 banany

200 g jogurtu naturalnego lub greckiego

Pół szklanki wody

Składniki zmiksować i gotowe!

 

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy