Press room

Informacje prasowe

12 lutego 2018, 12:09

AMICA WSPARŁA AKCJĘ NA RZECZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Stowarzyszenie „Razem Raźniej w Bojanowie” powstało po to, aby osobom niepełnosprawnym z tej niewielkiej gminy ułatwić integrację, rehabilitację oraz pomóc im znaleźć motywację do działania.  Firma Amica, producent urządzeń dużego i małego AGD, wsparła inicjatywę przekazując sprzęt na doroczne wydarzenie, z którego dochód przeznaczony jest na bieżącą działalność stowarzyszenia.

„Razem Raźniej w Bojanowie” jest organizacją pozarządową, wspomaganą społecznie dzięki grupie zapaleńców, którym leży na sercu dobro drugiego człowieka. Dzięki działalności stowarzyszenia osoby niepełnosprawne – zarówno dorośli, jak i dzieci – mogą brać udział w wielu imprezach, warsztatach oraz wyjazdach. Organizacja sprawia, że mogą wyjść z domu, integrować się, uczyć i atrakcyjnie spędzać czas wolny. Działalność jednak uzależniona jest nie tylko od wolontariuszy, lecz także od pozyskanych środków. Firma Amica S.A, która w ramach swojej strategii CSR stara się dofinansowywać tego typu lokalne inicjatywy, przekazała sprzęt AGD na coroczną Zabawę Karnawałową organizowaną przez „Razem Raźniej w Bojanowie”. Dochód z wydarzenia przeznaczony jest na działalność Stowarzyszenia.

- Dzięki wsparciu udzielonemu przez firmę Amica, a także innym osobom, którym bliska jest idea pomocy osobom niepełnosprawnym, możemy w kolejnym roku realizować marzenia naszych podopiecznych – mówi Agnieszka Sikora, prezes Stowarzyszenia Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Razem Raźniej w Bojanowie”. – W tym roku będzie to najprawdopodobniej wycieczka nad polskie morze. Dla niektórych członków będzie to pierwsza wizyta nad Bałtykiem – dodaje.

Sprzęt przekazany przez firmę Amica to kuchnia gazowa, piekarnik i kilka mniejszych artykułów gospodarstwa domowego.

 

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy