Press room

Informacje prasowe

06 marca 2018, 10:25

AMICA POMOGŁA POSZKODOWANYM Z MUROWANEJ GOŚLINY

Trzy rodziny, których domy zostały całkowicie zniszczone w styczniowym wybuchu gazu w Murowanej Goślinie, otrzymały pomoc od firmy Amica. Producent dużego i małego AGD wyposażył zastępcze mieszkania poszkodowanych w sprzęt niezbędny do codziennego funkcjonowania. To m.in.: lodówki, piekarniki, pralki, płyty grzewcze, a także czajniki i odkurzacze.

W nocy z 26 na 27 stycznia br. wybuch gazu w Murowanej Goślinie całkowicie zniszczył trzy gospodarstwa domowe. Zamieszkujące tam rodziny straciły nie tylko dach nad głową, ale i cały dobytek.

- W pierwszej chwili myśleliśmy, że to koniec świata. Obudził nas huk, dom się trząsł, nie słyszeliśmy się. Podbiegłem do okna, które już pękało, i zorientowałem się, że to gazociąg. Zmoczyłem szybko ręczniki, które zarzuciliśmy sobie na głowy, włożyliśmy płaszcze na pidżamy. Na zewnątrz sytuacja była taka, że drzwiami od wschodniej strony domu nie mogliśmy już uciekać. Przez piwnicę też nie było możliwości, bo dosłownie drzwi już wyrywało. Pozostała nam trzecia droga. Rano okazało się, że góry nie ma, dół i piwnica zalane. A kolejnego dnia nadzór budowlany zdecydował o rozbiórce, bo nie było innej możliwości – mówi pan Michał, jeden z poszkodowanych w katastrofie.

Poszkodowani powoli odbudowują swoje życie, w nowych, zastępczych mieszkaniach. Wyposażenie kuchni i łazienek przekazała im firma Amica.

- Sytuacja, w której cała rodzina nagle zostaje bez dachu nad głową to dramatyczne wydarzenie. Dlatego bez wahania przekazaliśmy poszkodowanym w wybuchu gazu sprzęt. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będą mogli prowadzić życie w takich warunkach, jak przed tragedią – Olech Bestrzyński, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Administracji w Grupie Amica. Przekazane przez nas produkty to urządzenia, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania – dodaje.

Sprzęt trafił do poszkodowanych rodzin za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Murowanej Goślinie.

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

 

Poleć komunikat prasowy