Press room

Informacje prasowe

13 marca 2018, 13:36

Amica na gali Kwiat Kobiecości 2018 r.

Amica - producent dużego i małego sprzętu AGD - otrzymała podziękowania za udział w IX edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna, bo Zdrowa” oraz statuetkę Kwiat Kobiecości 2018 r. podczas uroczystej gali podsumowującej akcję. Jej inicjatorem jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, która od 11 lat zwraca uwagę na problem chorób ginekologicznych kobiet.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii odbyła się pod hasłem - „Weź się zbadaj! #CYTOLOGICZNE” i miała na celu uświadomienie kobietom, że dbanie o zdrowie jest bardzo proste. Zaangażowały się w nią znane i lubiane gwiazdy: Agnieszka Więdłocha, Kasia Cerekwicka, Olga Borys, Julia Wieniawa i Nicole Sochacki-Wójcicka (@mamaginekolog). 

Amica wsparła akcję społeczną Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości zarówno finansowo, jak i organizacyjnie. Kampania rozpoczęła się 3 lutego, zaś 6 marca odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczną edycję. Uroczystą galę prowadziła Katarzyna Pakosińska (artystka kabaretowa, aktorka) i Sebastiana Wątrobę (znanego z serialu docu-crime „W11 – Wydział Śledczy”).  Obecne były ambasadorki tegorocznej kampanii: Kasia Cerekwicka, Julia Wieniawa i Nicole Sochacki-Wójcicka, które wspólnie z Idą Karpińską, autorką kampanii „Piękna, bo Zdrowa” i założycielką Kwiatu Kobiecości wręczały wyróżnienia. Muzyczną gwiazdą wieczoru była jedna z ambasadorek - Kasia Cerekwicka.

Amica otrzymała podziękowania za wspieranie głównej idei kampanii, jaką jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych, regularnych badań ginekologicznych. Statuetkę w imieniu firmy odebrała Maja Rutkowska.

Po zakończeniu akcji o zasięgu ogólnopolskim, Amica planuje działać lokalnie. Zaplanowano działania edukacyjne propagujące wiedzę na temat profilaktyki raka szyjki macicy.

Więcej o kampanii: http://cytologiczne.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=LKakhxTYAgE

https://www.youtube.com/watch?v=WsMb7BMGoYs

https://www.youtube.com/watch?v=NBV5rCRts_c

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy