Press room

Informacje prasowe

19 marca 2018, 15:07

Złote Ville 2018 rozdane – Amica otrzymała dwie nagrody

Dwie Złote Ville dla urządzeń AGD Amica – podczas tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Złote Ville 2018 organizowanego przez Magazyn Villa, w którym wybierane są najlepsze produkty branży wnętrzarskiej, Amica otrzymała nagrody w aż dwóch kategoriach: Piekarniki oraz Płyty grzejne.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Warszawie. Wyróżnienie dla piekarnika EB422VBX IN z innowacyjnej linii Amica IN. oraz płyty grzejnej PI6144S4WSU odebrał Tomasz Pietrzyk, PR Manager Amica. Redakcja magazynu Villa zwróciła uwagę na eleganckie i minimalistyczne wzornictwo oraz użyteczności sprzętów, które ułatwiają przygotowanie doskonałych dań.

Biała płyta grzejna PI6144S4WSU wyróżnia się nie tylko kolorem, ale jest także wyposażona m. in w innowacyjne rozwiązanie Easy Select czyli osobne panele sterowania przypisane do każdego pola, dzięki którym nie ma potrzeby kilkakrotnie dotykać sensora, by dokonać szybkiej redukcji temperatury. Slider umożliwia błyskawiczną i płynną regulację ustawień – wystarczy przesunąć palcem po panelu sterowania. Płyta posiada również takie funkcjonalności jak Flexi Space, która pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni płyty i gotowanie w kilku garnkach w tym samym czasie oraz Power Booster umożliwiająca zagotowanie wody w zaledwie 4 minuty. Z troski o bezpieczeństwo najmłodszych, urządzenie wyposażono w ProBaby System czyli zestaw zabezpieczeń takich jak np. blokada włączenia pól grzania.

Z kolei nagrodzony piekarnik, EB422VBX IN, wyposażony jest w użyteczne rozwiązania zapewniające równomierne pieczenie dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz komory. Funkcja Szybki Nagrzew umożliwia bardzo szybkie nagrzanie piekarnika do wybranej temperatury (150°C w zaledwie 4 minuty). Podobnie jak płyta grzejna, piekarnik również posiada rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania np. prowadnice teleskopowe z funkcją STOP, dzięki którym można w pełni bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia, wsunąć i wysunąć nawet rozgrzaną i mocno obciążoną blachę. Dodatkowo, zastosowanie szyby refleksyjnej oraz aż trzech szyb w konstrukcji drzwi piekarnika pozwoliło znacząco obniżyć ich temperaturę niwelując ryzyko oparzenia przy dotknięciu.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, ze w tegorocznym plebiscycie jury doceniło aż dwa urządzenia z kluczowej dla nas kategorii sprzętów grzejnych. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny potwierdziliśmy jakość naszych piekarników i także w tym roku utrzymaliśmy główną nagrodę dla jednego z naszych modeli. W przypadku płyt grzejnych jury poza rozwiązaniami technicznymi zwróciło uwagę na design i kolor płyty doceniając, że Amica odważnie wprowadza do oferty na rynku polskim modele, które potrafią ożywić wnętrza - mówi Tomasz Pietrzyk,

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy