Press room

Informacje prasowe

17 maja 2018, 13:59

AMICA WYPOSAŻY 11 MIESZKAŃ DLA WYCHOWANKÓW DOMÓW DZIECKA

Jedenaście mieszkań powstało w Strzałkowie koło Słupcy w ramach pionierskiego programu pomocy w usamodzielnianiu się wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Firma Amica wsparła projekt „Oswoić dorosłość”, przekazując do każdego z mieszkań sprzęt AGD: kuchnie wolnostojące i piekarniki, okapy  kuchenne, lodówki, mikrofalówki, odkurzacze, pralki i suszarki.

- Jesteśmy przekonane, że jest to projekt naprawdę społecznie ważny i trwały, który da dzieciom perspektywę i nadzieję oraz pozwoli uratować je od społecznego wykluczenia. Na program składają się trzy obszary działań, które wzajemnie się dopełniając, czynią go tak wyjątkowym, bo kompleksowym. Są to mieszkania do usamodzielnienia, inkubatory przedsiębiorczości i mentoring – informuje Agnieszka Pantkowska z Fundacji „Tak po Prostu”.

Oprócz możliwości zamieszkania w umeblowanym i w pełni wyposażonym lokum, wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych będą mogli korzystać z placówki Zakładu Aktywizacji Zawodowej, która powstanie na parterze budynku. Dzięki temu mieszkańcy, szczególnie niepełnosprawni, będą mieli miejsca pracy, realizując tym samym program rehabilitacji przez pracę. Zostanie dla nich przygotowany także cykl szkoleń i warsztatów przygotowujących do samodzielności. Każdy z uczestników projektu będzie też miał zapewnioną pomoc ze strony wyznaczonego opiekuna usamodzielnienia, w tym również  pomoc w znalezieniu pracy na terenie powiatu słupeckiego i okolic.

- Z radością wsparliśmy projekt Fundacji „Tak po Prostu”. Tego typu inicjatywy są niezwykle ważne i potrzebne, ponieważ zakładają mądrą i świadomą pomoc. Amica od początku swojego istnienia stara się być blisko użytkowników naszego sprzętu, ponieważ wierzymy, że każdy element wyposażenia mieszkania ma pomagać  w codziennym życiu. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego, że młodzi ludzie odpowiedzialnie i bezpiecznie wejdą w dorosłość – korzystając z naszego sprzętu – mówi Tomasz Pietrzyk, PR Manager Grupy Amica.

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy