Press room

Informacje prasowe

15 stycznia 2019, 09:38

Złota Pieczęć Miasta Poznania dla Jacka Rutkowskiego

Prezes Jacek Rutkowski 11 stycznia 2019 roku otrzymał z rąk Jacka Jaśkowiaka Złotą Pieczęć Miasta Poznania. Było to jedyne wyróżnienie wręczone podczas oficjalnej uroczystości w ramach prezydenckiego Spotkania Noworocznego w Centrum Kultury Zamek.

Na tradycyjne, noworoczne spotkanie prezydent Poznania zaprasza przedstawicieli świata kultury, biznesu, mediów, polityki i samorządu. Jednym z elementów gali jest wręczenie Złotej Pieczęci Miasta Poznania. W tym roku z rąk prezydenta otrzymał ją Jacek Rutkowski, prezes firmy Amica S.A. Mówiąc o zasługach prezesa Rutkowskiego dla stolicy Wielkopolski, prezydent Poznania koncentrował się na dwóch obszarach – odpowiedzialnym i nastawionym na jakość prowadzeniu KKS Lech oraz na działalności dobroczynnej. Jacek Jaśkowiak pochwalił zaangażowanie właściciela Lecha Poznań w prowadzenie klubu, które sprawiło, że KKS jest samowystarczalny oraz stabilny finansowo, a miasto nie ma problemów z utrzymaniem stadionu.  Prezydent Poznania zwrócił również uwagę na działania charytatywne podejmowane przez prezesa Rutkowskiego.

 - Na Amicę można zawsze liczyć. Znacząco pomogła ofiarom wybuchu kamienicy na Dębcu, wyposażając ich nowe mieszkania w sprzęt AGD. Udziela pomocy także w innych sytuacjach kryzysowych, znacznie wsparła rozwój Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

Prezesowi Jackowi Rutkowskiemu przy odbiorze nagrody towarzyszyła małżonka, Małgorzata Rutkowska, prezes Fundacji Amicis.

 - Dziękuję bardzo za tak znakomite wyróżnienie, jakim jest Złota Pieczęć Miasta Poznania i za to, że mogłem dzięki temu dołączyć do grona godnych poprzedników, którzy je otrzymali – powiedział laureat nagrody. – Nie byłbym dziś w tym miejscu, gdyby nie moi współpracownicy, którzy na co dzień pracują dla tego miasta. Chciałbym im za to bardzo podziękować. Podziękowania należą się również mojej rodzinie: mojemu synowi oraz żonie Małgosi, która tak wspaniale prowadzi Fundację Amicis, współpracując zarówno ze szpitalami, jak i placówkami edukacyjnymi czy organizacjami pozarządowymi.

Nagroda Złotej Pieczęci Miasta Poznania przyznawana jest przez Prezydenta Miasta Poznania od roku 2003 osobom, które trwale zapisały się w historii miasta. Otrzymują ją osoby stanowiące wzór tradycyjnych, długowiecznych poznańskich cnót, takich jak pracowitość, gospodarność, wiara, miłosierdzie, solidność i pomysłowość. Przed prezesem Jackiem Rutkowskim otrzymali ją m.in. prof. dr hab. Jacek Łuczak, Agnieszka Duczmal, Krystyna Feldman i Robert Friedrich.

###

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa Amica generuje ponad 70 procent przychodów na ponad 50 rynkach zagranicznych. Firma jest laureatem prestiżowych nagród, m.in. Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej i Godła Teraz Polska. We Wronkach Amica S.A. produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. Zatrudnia tu ponad 2,5 tys. ludzi, zapewniając niemal całej załodze umowy o pracę oraz szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek, dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego, a także kartę Multisport.

Poleć komunikat prasowy