Press room

Informacje prasowe

27 lutego 2019, 08:41

Amica z blisko 3 miliardami złotych przychodów w 2018 roku

Podsumowanie rezultatów finansowych na bazie wstępnych, szacunkowych, niezaudytowanych danych za rok 2018:

 

mln PLN

Zmiana rdr

Przychody

2.927,6

+10%

Zysk operacyjny

152,0

+6%

Zysk brutto

136,6

+13%

Amica, największy polski producent AGD, zbliżyła się w 2018 roku do 3 mld zł skonsolidowanych przychodów – wynika z opublikowanych dzisiaj wstępnych, szacunkowych danych. Wskazują one na wzrost przychodów o 10% rdr, zwiększenie zysku operacyjnego o 6%, do 152 mln zł oraz wzrost zysku brutto o 13%, do 136,6 mln zł.

- W wymagającym otoczeniu wypracowaliśmy satysfakcjonujące wzrosty rezultatów, a cel przekroczenia 200 mln zł rocznego wyniku EBITDA wydaje się zrealizowany, biorąc pod uwagę wartość amortyzacji za poprzednie kwartały. Jednocześnie cieszy nas odbudowa rentowności w IV kwartale, która pozwala nam z optymizmem patrzeć na cele obecnego roku – mówi Wojciech Kocikowski, wiceprezes Grupy Amica ds. finansowych.

Publikacja zaudytowanych, ostatecznych wyników w ramach raportu rocznego grupy Amica zaplanowana jest na 29 marca br. Jednocześnie Spółka, mając na względzie oczekiwania inwestorów, zamierza kontynuować w kolejnych latach publikację wstępnych, szacunkowych rocznych danych finansowych.

###

O Grupie Kapitałowej Amica

Amica to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych polskich firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej ofercie posiada pełną gamę urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się jakością, wyglądem i innowacyjnością.

Spółka generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na blisko 60 rynkach zagranicznych. Strategia HIT2023 zakłada osiągnięcie ponad 1 mld EUR przychodów ze sprzedaży i wygenerowanie 9% marży EBITDA w roku 2023.

Amica jest laureatem wielu prestiżowych nagród, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. Red Dot Design Award: Best of the Best. Wśród portfolio marek Grupy Amica Wronki znajdują się także zagraniczne marki Gram, Hansa i CDA. Prezes Jacek Rutkowski został uhonorowany w marcu 2016 r. tytułem Prezesa Roku w ramach konkursu „Byki i Niedźwiedzie” Gazety Giełdy „Parkiet”.

Poleć komunikat prasowy