Press room

Informacje prasowe

11 marca 2019, 11:12

AMICA PO RAZ KOLEJNY W GRONIE WIELKOPOLSKICH „ORŁÓW WPROST”

Po raz drugi z rzędu Grupa Amica znalazła się w gronie wielkopolskich „Orłów Wprost”. Zestawienie ma charakter ogólnopolski, a laureaci odbierają nagrody podczas uroczystości organizowanych w poszczególnych regionach. Gala odbyła się w minioną środę w hotelu Sheraton Poznań, a w imieniu firmy nagrodę przyjął wiceprezes Amica Handel i Marketing, Andrzej Sas.

Wśród honorowych gości tegorocznej poznańskiej gali „Orłów Wprost” byli między innymi: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz reżyser Filip Bajon. Pierwszy symbolicznie, w imieniu wielkopolan, przyjął tytuł Człowieka Roku, który tym razem Wprost przyznał wszystkim „Polkom i Polakom”. Drugiemu wręczono statuetkę w kategorii Osobowość. Z oboma honorowymi gośćmi wywiady na żywo przeprowadził redaktor naczelny „Wprost”, Jacek Pochłopień. Miłym akcentem w wypowiedzi prezydenta J. Jaśkowiaka było przypomnienie o roli Amiki w niesieniu pomocy ofiarom katastrofy na poznańskim Dębcu. Andrzej Sas odbierając nagrodę przypomniał z kolei, że wyniki sprzedażowe Grupy Amica oraz jej obecność na 60 rynkach zagranicznych przekładają się także na jej inwestycje w Wielkopolsce.

W tegorocznym zestawieniu wielkopolskich „Orłów Wprost” uwzględniano wyniki finansowe firm wszelkich branż, ich zyski oraz rentowność. Całość wspólnie z redakcją weryfikowała wywiadownia gospodarcza Bisnode.

###

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach Amica produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica pracuje ponad 3 tysiące osób.

Poleć komunikat prasowy