Press room

Informacje prasowe

26 marca 2019, 11:00

Trzy Złote Ville dla urządzeń z nowej linii Amica X-Type

Podczas tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu Złote Ville 2019 organizowanego po raz dziewiąty przez Magazyn Villa, w którym wybierane są najlepsze produkty branży wnętrzarskiej, Amica otrzymała nagrody w aż trzech kategoriach: Okapy, Zmywarki i AGD do zabudowy. Redakcja magazynu Villa zwróciła uwagę na eleganckie i minimalistyczne wzornictwo oraz użyteczności sprzętów, które ułatwiają kuchenną rzeczywistość. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Warszawie. Wyróżnienia odebrał Tomasz Pietrzyk, PR Manager Amica.

Jesteśmy niezwykle dumni, że w tegorocznym plebiscycie jury doceniło aż trzy urządzenia z naszej najnowszej linii wzorniczej X-Type. Po raz kolejny podkreśla to jakość naszych produktów, ich rozwiązania techniczne, design i odwagę Amiki, we wprowadzaniu nowych kategorii sprzętowych, takich jak chłodziarki do wina na Polski rynek – powiedział Tomasz Pietrzyk.

Chłodziarka do wina (WCB1K54B24.1)

Winiarki Amica wyposażone w VinoOptima System™ gwarantują właściwe warunki przechowywania wina nie tylko koneserom, ale również w domowym zaciszu. Dzięki elektronicznej regulacji temperatury w urządzeniach mogą być przechowywane różne rodzaje trunku. Zakres regulacji temperatury wynosi od 5 do 20°C. Przyciemniana szyba anty-UV i oświetlenie LED gwarantuje zachowanie smaku. Urządzenie gwarantuje równomierną, optymalną wilgotność we wnętrzu. Oprócz wielu użytecznych funkcji, urządzenie posiada także ogromne walory estetyczne i wpisuje się w najnowsze trendy w dziedzinie wzornictwa. Na zastosowany w chłodziarkach Amica ComfortUse System™ składają się rozwiązania takie jak drewniane półki, które niwelują szkodliwe dla wina wibracje, dodając chłodziarce subtelnej wytworności poprzez połączenie elementów natury i technologii. Użyteczność sprzętu podkreślają drzwi przestawne, które gwarantują wygodę użytkowania zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych, zaś specjalna konstrukcja kompresora i wentylatora zapewni cichą pracę oraz spokój domowników, szczególnie ważny, gdy winiarka znajduje się w otwartej kuchni, połączonej z salonem.

Okap z linii X-Type sterowany gestem (OKP6655S)

Okap sterowany gestem z linii X-Type to technologia jutra, która już dziś może znaleźć się w każdej kuchni. Bez dotyku i żadnego pilota. Wystarczy ruch dłoni, by uruchomić okap, zmienić jego moc czy włączyć światło. Przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu mamy jeszcze mniej sprzątania – nigdy więcej śladów po palcach. Okap wyposażony jest w obwodowe pochłanianie FrameON oraz oświetlenie LED, które świetnie współgrać będzie z każdym nowoczesnym wnętrzem.

Zmywarka do zabudowy (DIM638ACNBTLRKD)

Zmywarka z nowej linii Generation V to zmywanie skuteczniejsze aż o 27%. Innowacyjne ramię WaterSpinner i system rozprowadzania wody 360° to większa wydajność w trudno dostępnych miejscach. Perfekcyjnie zmywanie gwarantują programy Higiena 70°C i Program krótki 20’, a optymalną dawkę nabłyszczacza system elektronicznego dozowania z przesuwnym mechanizmem klapki ShineDose. Szuflada MaxiSpace3 i system Up&Down maksymalnie efektywnie wykorzystują przestrzeń. Nie bez znaczenia są także rozwiązanie takie jak Niski poziom głośności (42dB) urządzenia, a także Klasa energetyczna A+++ oraz Niskie zużycie wody 10,5 l.

###

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach Amica produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica pracuje ponad 3 tysiące osób.

Poleć komunikat prasowy