Press room

Informacje prasowe

27 marca 2019, 17:00

Amica wspiera szkolnictwo zawodowe w powiecie szamotulskim

Trzy nowoczesne stanowiska do zajęć praktycznych powstaną w pracowni automatyki Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach dzięki darowiźnie Grupy Amica. Umowę podpisano 27 marca na Regionalnym Kongresie Zawodowym w Grzymisławicach koło Wrześni.

Regionalne Kongresy Zawodowe odbywają się w marcu i kwietniu tego roku w każdym województwie naszego kraju. Mają upowszechnić wiedzę o zmianach w szkolnictwie branżowym i technicznym zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w znowelizowanym niedawno Prawie oświatowym. Nowe rozwiązania, które będą wprowadzane od nowego roku szkolnego 2019/2020, uwzględniają cel zwiększenia wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa zawodowego oraz dopasowania nowego systemu szkolnictwa branżowego do potrzeb nowoczesnej gospodarki i poszczególnych branż. Z tego też względu w kongresie wzięli udział także przedstawiciele Grupy Amica – wiceprezes Grupy Amica ds. operacyjnych Marcin Bilik oraz dyrektor ds. zasobów ludzkich i administracji Olech Bestrzyński.

Grupa Amica produkuje we Wronkach sprzęt grzejny, jaki oferuje poprzez swoje cztery marki w całej Europie i nie tylko. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, podnosić jakość, różnorodność i funkcjonalność naszych produktów, musimy stawiać na automatykę w produkcji, a możliwe jest to tylko w połączeniu z odpowiednio przygotowanymi pracownikami, których chcielibyśmy znajdować jak najbliżej. Dlatego od lat wspieramy szkoły średnie prowadzone przez Powiat Szamotulski. W tym przypadku umowa opiewa na prawie 30 tysięcy złotych – powiedział wiceprezes Marcin Bilik.

Na każde ze stanowisk sfinansowanych przez Grupę Amica składa się 26 elementów, z których najdroższe to sterownik PLC, oscylator cyfrowy i komputer. Szkoła każdego roku szkolnego wyposaża pracownie w ramach własnych środków, ale nie są one wystarczające, by spełnić wymogi podstawy programowej oraz skazania do egzaminu zawodowego.

Wsparcie Firmy Amica pozwoli na lepsze przygotowanie młodych techników do pracy oraz na realizację zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i edukację następnych pokoleń – stwierdziła dyrektor ZS nr 1 we Wronkach, Monika Kozber.

Nowoczesna pracownia, która powstanie dzięki wsparciu Amica, pozwoli popularnej nie tylko we Wronkach „Szkole na Leśnej” uzyskać status ośrodka egzaminacyjnego dla zawodu automatyka. Działanie wpisuje się także w umowę patronacką pomiędzy tą placówką a nowoczesną wroniecką fabryką Grupy Amica.

###

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach Amica produkuje kuchnie gazowe i elektryczne, a także płyty grzejne. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica pracuje ponad 3 tysiące osób.

Poleć komunikat prasowy