Press room

Informacje prasowe

19 kwietnia 2019, 15:10

AMICA WYRÓŻNIONA W RANKINGU DIAMENTY MIESIĘCZNIKA FORBES

Podczas uroczystej gali w Puszczykowie z udziałem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka redakcja magazynu Forbes wręczyła wyróżnienia wielkopolskim i lubuskim laureatom rankingu Diamenty Miesięcznika Forbes 2019. Drugi rok z rzędu w tym gronie znalazła się Amica. Nagrodę w imieniu firmy odebrała Alina Jankowska-Brzóska, prezes Amica Handel i Marketing.

Galę konkursowa połączona była z panelem dyskusyjnym pt.: „Finansowanie rozwoju innowacji w przedsiębiorstwach” oraz prezentacją metodologii rankingu przygotowywanego wspólnie z Bisnode Polska. Co roku w zestawieniu znajdują się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brane są wyłącznie firmy, które złożyły sprawozdanie finansowe do KRS. Diamentami Forbesa zostają te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym według ratingu Bisnode. Nagrodzone firmy są dzielone na trzy kategorie, w zależności od progów podatkowych. Amica to jedna z tzw. dużych firm z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln. zł. Nagrodę w imieniu Grupy Amica odebrała Alina Jankowska-Brzóska, prezes Amica Handel i Marketing.

- To, że od kilku lat regularnie pojawiamy się w gronie wyróżnionych Diamentami Forbesa, jest dla potwierdzeniem naszego rozwoju i coraz większej skali działalności, a dla nas ma także ważny wymiar prestiżowy. Trzeba pamiętać, że przy obrotach na poziomie powyżej 250 milionów, czyli w naszej kategorii konkursowej, trudno jest stabilnej firmie, która rozwija się sukcesywnie od kilkudziesięciu lat, wykazywać duże wzrosty obrotów. W latach 2013-17, które były oceniane w ostatnim konkursie, rozwijaliśmy się, dokonywaliśmy nowych akwizycji, zwiększaliśmy produkcję, ale jednak nie był to dla naszej branży i dla nas najłatwiejszy czas, nie osiągaliśmy wszystkich założonych celów – tym bardziej więc miło znaleźć się w zestawieniu Forbesa. Mam nadzieję, że będziemy dostrzegani przez organizatorów konkursu także w kolejnych latach – powiedziała Alina Jankowska-Brzóska, prezes Amica Handel i Marketing.

Diamenty Miesięcznika Forbes zostały przyznane po raz dwunasty. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji konkursu był Millenium Bank.

Więcej o plebiscycie: https://www.forbes.pl/diamenty/2019

###

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach, produkuje piekarniki do zabudowy, kuchnie gazowe i elektryczne oraz płyty grzejne. We Wronkach mieści się także nowoczesne centrum logistyczne i w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica pracuje ponad 3 tysiące osób.

Poleć komunikat prasowy