Press room

Informacje prasowe

17 maja 2019, 15:00

Konkurs Grantowy Grupy Amica

Masz głowę pełną pomysłów, które w ciekawy i pozytywny sposób mogą wpłynąć na życie społeczności w Twojej okolicy, ale nie masz pieniędzy na ich realizację? – to doskonała okazją, żeby przedstawić je w konkursie grantowym organizowanym przez Grupę Amica!

Po raz trzeci Amica wspiera wyłonione w drodze konkursu organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne (również te, które powstały ze względu na konkursowe przedsięwzięcie). Projekty realizowane będą na terenie powiatu szamotulskiego. W III edycji konkursu Amica stawia na różnorodność. Pod ocenę przyjmowane będą projekty, które integrują i rozwijają społeczność lokalną, doceniają różnorodność, łączą pokolenia i przede wszystkim takie, które skierowane są do różnych grup społecznych. Różnorodność, o której mowa w hasłach tegorocznej akcji, rozumiana jest jako inwestowanie w potencjał ludzki, który kształtowany jest poprzez różne doświadczenia, umiejętności i predyspozycje. To dostrzeganie i docenianie różnic wynikających z płci, wieku, (nie)pełnosprawności, wykształcenia, pochodzenia i wielu innych cech. Poprzez konkurs Amica chce przedstawić te różnice i pokazać, że można traktować je jako wartość, a nie przeszkodę.

Przebieg konkursu:

  • 17 kwietnia 2019 - START
  • do 31 maja 2019 - Nadsyłanie wniosków
  • 15 czerwca 2019 - Ogłoszenie wyników
  • czerwiec - lipiec 2019 - Wypłata grantów
  • czerwiec - styczeń 2020 - Realizacja projektów

Podczas tego wydarzenia uczestnicy mogą ubiegać się o duże granty w wysokości do 5 000 zł, małe do 2 000 zł, oraz o sprzęt AGD marki Amica. Do ubiegłorocznej edycji konkursu organizowanego przez Grupę Amica zgłoszono 23 projekty, granty przyznano ośmiu. Lokalne przedsięwzięcia wsparto kwotą około 32 tys. zł, co w znaczy sposób przyczyniło się do ich realizacji.

Przykładem ciekawego i dobrze zrealizowanego projektu są zajęcia z samoobrony, które zorganizowała Młodzieżowa Rady Gminy Wronki, a efekty tej pracy zobaczyć można na kanale YouTube „Fabryka Kuchni Wronki”.

###

Grupa Amica to największy producent sprzętu gospodarstwa domowego z centralą w Polsce. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Poprzez marki Amica, Gram, Hansa i CDA Grupa generuje ponad 70 procent przychodów na blisko 60 rynkach zagranicznych. W swojej fabryce we Wronkach, produkuje piekarniki do zabudowy, kuchnie gazowe i elektryczne oraz płyty grzejne. We Wronkach mieści się także nowoczesne centrum logistyczne i w pełni automatyczny magazyn wysokiego składowania. W Polsce zatrudnia ponad 2,5 tys. ludzi zapewniając pracownikom szereg benefitów – m.in. przedszkole i żłobek oraz dostęp do własnego ośrodka wypoczynkowego. W całej Grupie Amica pracuje ponad 3 tysiące osób.

Poleć komunikat prasowy