Press room

Informacje prasowe

17 października 2019, 13:36

Amica bije rekordy z WOŚP

16 października podczas świętowania Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca pracownicy Grupy Amica przez 30 minut przeprowadzali RKO na fantomach, by pomóc w ogólnopolskim biciu rekordu. Budowanie społecznej świadomości i propagowanie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to założenia tej corocznej akcji, organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca jest celebrowany w Amice już od kilku lat w wyjątkowy sposób – wspólnym treningiem i próbą pobicia rekordu w liczbie osób udzielających resuscytacji. Każdego roku gromadzi się coraz więcej ochotników, którzy gotowi są pochylić się nad fantomem i wykonać 5 serii ucisków i wdechów (30:2). Do tegorocznej edycji przyłączyło się ponad 100 pracowników Amica, co jest rekordem firmy, która wzięła udział w akcji już po raz trzeci.

Amica w szczególny sposób dba o bezpieczeństwo i higienę pracy. Wśród pracowników fabryki kuchni we Wronkach są specjalnie wyszkoleni ratownicy wydziałowi oraz druhny i druhowie z zakładowej jednostki OSP, którzy są zawsze gotowi udzielić pomocy poszkodowanym. Wszelkie działania koordynuje wyszkolona kadra pracowników z działu BHP, która podobnie jak WOŚP i jej lider Jurek Owsiak, widzi potrzebę budowania świadomości, wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na ponad 60 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2018 roku skonsolidowany obrót grupy wyniósł ponad 750 mln EUR.

Poleć komunikat prasowy