Press room

Informacje prasowe

12 lutego 2020, 08:03

Amica wspiera Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu

Grupa Amica przekazała kolejną darowiznę dla Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. W przeszłości placówka otrzymała wsparcie w postaci urządzenia do wczesnego wykrywania nieprawidłowości w płodzie oraz sprzętu AGD.

Darowizna przekazana szpitalowi w Nowym Tomyślu na początku lutego br. była odpowiedzią Grupy Amica na prośbę o nieodpłatne wsparcie sprzętowe szpitala skierowaną przez placówkę na początku stycznia do prezesa Jacka Rutkowskiego.

- W liście poproszono o 3 zmywarki i 8 lodówek, w tym jedną z witryną. Sprzęt AGD pomoże w pracy personelowi oddziałów neurologicznego, chirurgicznego, ginekologiczno-położniczego, trafi też do laboratorium, a nawet na blok operacyjny. Pomagaliśmy już wielu lokalnym szpitalom. Cieszymy się, że są w nich urządzenia naszej marki, bo z Wielkopolską związani jesteśmy szczególnie, tu jest nasza siedziba – mówi Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

Tegoroczna darowizna Grupy Amica jest największą z wszystkich, jakie nowotomyski szpital otrzymał w całej swojej historii. Za przekazane sprzęty dziękowali przedstawicielowi Grupy Amica dyrektor szpitala Tomasz Przybylski oraz naczelna pielęgniarka Krystyna Pronobis. Przy okazji wspierania tej lecznicy prezes Jacek Rutkowski podkreśla zawsze osobisty do niej sentyment – darowane wcześniej urządzenie do wykrywania nieprawidłowości w płodzie, które służy szpitalowi do dzisiaj, prezes sfinansował osobiście.

###

Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się przemyślanymi, użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. Jednym z filarów strategii rozwoju firmy jest inwestowanie w rozpoznawalne marki lokalne. W portfelu grupy znajdują się marki Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia) oraz CDA (Wielka Brytania) i Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ponad 5 milionów urządzeń rocznie. W 2018 roku skonsolidowany obrót grupy wyniósł ponad 750 mln EUR.

Poleć komunikat prasowy